Mecer 3000VA/2400W 3kva Smart Online UPS, ME-3000-WPTU
Original price was: KSh110,000.00.Current price is: KSh108,000.00. EX-VAT
-2%
  • Capacity: 3000VA / 2400 W
  • Frequency Range: 40 Hz ~ 70 Hz
  • Battery Type: 12 V / 9 Ah
  • Pure Sinewave
  • Power Input Cable Not Included
Order Product On WhatsApp
KSh110,000.00 Original price was: KSh110,000.00.KSh108,000.00Current price is: KSh108,000.00. EX-VAT
Description
  • Smart UPS (with AVR,Monitoring Software + Cable & Built-in Surge Protection)
  • Serial and USB standard with parallel kit  40x12V 9Ah batteries 3 phase,
  • 2 year Warranty (1 Year for Battery), 2 Back to Back Cables,
  • The Warranty will be void if the UPS is damaged by a Power Surge or Lightning
key features
  • Capacity: 3000VA / 2400 W
  • Battery Type: 12 V / 9 Ah