Ubiquiti UniFi Switch US-24-250W
Original price was: KSh103,000.00.Current price is: KSh100,000.00. EX-VAT
-3%
Ubiquiti UniFi US-24-250W Key Features
  • (24) Gigabit RJ45 Ports
  • (2) SFP Ports
  • (1) Serial Console Port
  • Non-Blocking Throughput: 26 Gbps
  • Switching Capacity: 52 Gbps
  • Forwarding Rate: 38.69 Mpps
  • Maximum Power Consumption: 250W
  • Supports PoE+ IEEE 802.3at/af and 24V Passive PoE
  • Rack-Mountable
Order Product On WhatsApp
KSh103,000.00 Original price was: KSh103,000.00.KSh100,000.00Current price is: KSh100,000.00. EX-VAT
Key Specifications:
  • Model: US-24-250W
  • Type: Managed PoE Switch
  • Total Ports:
    • 24 x Gigabit Ethernet Ports (10/100/1000 Mbps)
    • 2 x SFP Ports (1G)
PoE Specifications:
  • PoE Standard:
    • 24 Ports support 802.3af/at PoE
  • Total PoE Power Budget: 250W
  • Maximum PoE Power per Port: 34.2W (802.3at)
Performance:
  • Switching Capacity: 52 Gbps
  • Forwarding Rate: 38.69 Mpps (Million packets per second)
  • Cooling: Active cooling with fans
Dimensions and Weight:
  • Dimensions: 443 x 221 x 43 mm (17.44 x 8.7 x 1.69 inches)